Pe 25 aprilie sa organizat langa Cluj primul concurs din Romanian Grand Prix 2010 - cross country . La start s-au prezentat foarte multi sportiv atat din tara cat si din Ungaria si Slovacia .Clubul nostru a fost reprezentat de Szentes Norbert castigator la categoria barbati amatori , Albert Gaspar locul 1 la amatori  junior , Klosz Peter locul 3 la categoria barbati peste 40 ani ,Mathe Csongor si Ujfalvi Attila ocupand locurile 5  si 9 la categoria barbati amatori Poze la  http://indafoto.hu/klpteter/marosxc2010  

 

           
Rezultate Maros Bike XCO Cup – first stage Romanian MTB XCO Gran Prix 2010
           
Maros BIKE XCO CUP - Hobby Juniors Men    
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 89 Albert Gaspar   master ski@bike club 01:16:42
2 60 Paraschivu Sergiu   - 01:18:42
3 101 Kapusi Aron   - 01:27:12
4 98 Groza Serban   - 01:38:52
5 70 Dima Emil   SCM Cibo Brasov 01:09:20
6 107 Dorogostaisky Virgil - Mihai   CS Tibiscus 01:12:06
7 114 Koros-Fekete Matyas   - 01:20:33
8 51 Asztalos Lóránd   - 01:26:40
           
           
Maros BIKE XCO CUP - Hobby Men      
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 90 Szentes Norbert Tibor   master ski@bike club 01:00:17
2 67 Boldi Dan Vasile   - 01:08:03
3 19 Daitoiu Gabriel   C.S. Conpet 01:12:16
4 75 Minulescu Andrei   - 01:13:26
5 92 Mathe Csongor   master ski@bike club 01:13:26
6 71 Semeniuc Catalin   - 01:14:53
7 97 Loghin Vasile   - 01:15:55
8 86 Gabor Calin   - 01:16:24
9 91 Ujfalvi Attila   master ski@bike club 01:17:42
10 93 Matei Dragos Alexandru   - 01:25:27
11 76 Buzdugan Beni   - 01:29:51
12 108 Egri Robert   - 01:33:41
13 85 Brasoveanu Daniel   - 01:36:45
14 104 Fogarasi Zoltan   - 01:42:03
15 57 Penciulescu Voicu   - 00:59:04
16 80 Demeter Istvan-Etele   - 01:01:15
17 73 Muresan Marius Adrian   - 01:02:44
18 58 Sisak Tamas   - 01:09:46
19 78 Ureche Ionut   - 01:17:15
20 68 Lazar Cristian Andrei   - 01:20:49
21 110 Brumar Radu   - 01:35:14
22 99 Varga Octavian   International felix 01:38:24
23 61 Popa Doru   - 00:33:59
DNF 72 Rares Manea   - 00:55:55
           
           
Maros BIKE XCO CUP - Hobby Men 30-39 years  
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 62 Ionascu Marius   - 01:04:09
2 65 Toth Zoltan   C.S.Garage Racing Baia Mare 01:04:25
3 102 Mircea Gustav   - 01:10:48
4 74 Zsolt Langviser   - 01:13:31
5 52 Szász Viktor   Vitalitás SE 01:14:49
6 103 Balas Sandor   - 01:15:25
7 79 Panaitescu Nicusor   Conpet-Emmedue 01:16:36
8 105 Kiss-Lorincz Geza   - 01:24:12
9 77 Tordai Attila   - 01:26:31
10 81 Kalman Zoltan   - 01:30:41
11 84 Szatmari Daniel   - 00:57:57
12 106 Simone Tortato   Italianjet 01:01:00
13 66 Csegedi Imre   - 01:02:07
14 113 Gheorghiu Daniel   - 01:04:20
15 64 Varga Zsolt   - 01:15:52
16 94 Pop Ioan Cristian   - 01:17:37
17 95 Buju Andrei Vasile   - 01:17:55
18 69 NICOARA Horea-Radu   - 01:19:42
19 111 Barb Ovidiu   - 01:37:17
20 63 Botez Teodor   - 01:39:40
21 87 Szilaghy Szabolcs   - 01:13:55
           
           
Maros BIKE XCO CUP - Hobby Men over 40 years  
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 56 Kertesz Jozsef Levente   - 01:20:35
2 55 Sarig Csaba   - 01:24:31
3 109 Klosz Peter   master ski@bike club 01:04:50
4 83 Serdenciuc Tiberiu   - 01:12:56
5 59 Bartz Christopher   - 01:14:33
6 88 Tolgyesi Erwin   - 01:29:57
7 82 Popovici Liviu   - 01:31:07
8 100 Vaska Cristian   International felix 01:35:28
           
           
Maros BIKE XCO CUP - Hobby Women      
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 14 Plumbota Patricia   - 01:38:58
           
           
Maros BIKE XCO CUP - Juniors Men      
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 20 Frantisek Lami   - 00:56:14
2 18 Popovici Georgian   C.S. Conpet 01:05:31
3 27 Laczko Attila     01:05:56
4 7 János Kurucz   Sintesi Bike NSE 01:14:01
5 28 Losonczi Cristian     01:14:13
6 25 Nagy Menyhard Josef   C.S Muresul 01:17:04
7 11 Tatulescu Bogdan Alexandru   SCM Cibo Brasov 01:27:31
DNF 29 Terebesi Istvan     00:52:45
           
           
Maros BIKE XCO CUP - Juniors Women      
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 24 Gyurka Zsuzsa     01:35:48
DNF 23 Michaela Rabatinova     00:54:41
           
           
Maros Bike XCO CUP – ELITE WOMEN      
Place Race Nr Name and First Name   Club / Team Final time
1 53 Dósa Eszter   Vitalitás SE 01:09:17
2 54 Gabriella MODOS   Merida Maraton Team - CST 01:12:26
3 30 Trana Daniela   CS VOINTA 01:37:49
           
Maros BIKE XCO CUP - U23 Men      
Rank Race Nr Nume   Club / Team Time
1 1 Zsolt JUHÁSZ   Euroone-Cube PRO MTB Team 01:48:07
2 5 Szatmáry András   Euroone-Cube PRO MTB Team 01:56:19
3 12 Crista Daniel   Dinamo-Scorseze 02:02:08
4 9 Benghea Florin   SCM Cibo Brasov 01:46:37
5 17 Chirita Dan   C.S. Conpet 01:44:59
DNF 34 Szilaghy Sandor   C.S Muresul 00:21:42
DNF 16 NITU Adrian   C.S. Conpet &a

Trackback address for this post::

https://asmasterskibikeclub.blog.hu/api/trackback/id/tr951952637

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

No feedback.